Zpět do obchodu

Registrace

Koncept L/U

koncept  L/U

Za vznikem značky L/U stojí fascinace tradičním brašnářským a sedlářským řemeslem, spolu s touhou tvořit produkty, které díky kvalitě zpracování, trvanlivému materiálu i nadčasovému designu, budou zdobit a sloužit desetiletí. Krása i funkčnost zůstává, jen patina kůže vypovídá o běžícím čase.
L/U to je Lucie Telecká. Zakladatelka značky, která se stará o vše, od pečlivého výběru materiálu, přes návrh produktu až k jeho finální realizaci.
Celý výrobní proces se odehrává v malém studiu v centru Prahy.
Cílem značky je, aby její produkty byly spojením  jednoduché, klasické elegance a maximální funkčnosti.
Inspirace vychází z naplno vnímané a prožívané každodennosti. Římsa domu, vazba staré knihy, stín… A především je inspirací brašnářské řemeslo jako takové. Jeho čisté klasického tvary, elegance, funkčnost, poctivost.

kůže

Při výrobě se používá pouze prvotřídní třísločiněná kůže z Toskánska s certifikátem Pelle al Vegetale. Kůže je činěna ručně za pomocí třísliv výlučně přírodního původu. Celý proces činění probíhá s maximálním ohledem na životní prostředí. Kůže je typu “full grain”, tedy s přirozenou kresbou viditelných jizev po drobných zraněních.  Kvalitní kůže je materiálem, kterému čas na kráse neubírá, ale naopak přidává. A do její patiny se otiskuje i osobnost majitele doplňku a jeho životního stylu.

zipy

Všechny použité zipy jsou švýcarské výrobky nejvyšší kvality. Celokovové, s leštěnými zoubky vždy zajišťujícími bezproblémovou manipulaci. Lze si vybrat ze tří povrchových úprav (barev) – stříbrné, zlaté a ruthenium (antracit).

 

 

Zpět do obchodu